Kanada Aile Ziyaret Vizesi

Türkiye sınırlarında bulunan Türk vatandaşları ve üçüncü dünya vatandaşları Kanada konsolosluklarına vize başvuru talebinde bulunabilir. Vize başvuru işlemleri, vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Kanada Aile Ziyareti Vizesi bu vize çeşitlerinden biri olarak kabul edilmektedir.

Türkiye Devleti vatandaşlarının Kanada’da aile üyeleri ya da akrabaları yaşıyor olabilir. Kanada’da yaşayan aile üyelerini ve akrabaları ziyaret etmek için adres bilgisi verilerek aile ziyareti vizesi başvurusu yapmak mümkündür. Aile ziyareti vizesi süresi 2 yıl olarak geçmektedir.

2 yıl sonunda bu sürenin yenilenmesi zorunluluk taşımaktadır. Pasaportun geçerlilik süresi de kontrol edilerek başvuruda bulunulmalıdır. Pasaport süresi aile ziyareti süresinden önce dolarsa bu durum problem teşkil edebilmektedir. Konsolosluğa başvuruda bulunulduğunda genelde pasaport yenilenme zorunluluğu sebebiyle başvurunun reddini göndermektedir.

Kanada Aile Ziyareti Vize İşlemleri?

Kanada Aile Ziyareti vizesi ilk başvuru aşaması online olarak internet üzerinden gerçekleştirilebilir. Bu aşamada öncelikle vize başvuru formu doldurulmaktadır. Formda istenen bilgileri tam ve doğru olarak doldurduğunuza emin olmalısınız. Daha sonra ise Aile Bilgi Formu doldurulmalıdır. Bu evraklarla birlikte ekteki gizlilik formu da onaylanarak gönderilmelidir. Bu aşama ilk aşamadır. Daha sonra Kanada Konsolosluğu ile iletişime geçerek randevu talep edilmelidir.

Belirtilen saat ve tarihte konsolosluğa giderek başvuru işlemleri tamamlanmalıdır. Başvuru sırasında sunulan evraklar ile konsolosluktaki görevlilerin kısa süreliğine akraba ziyareti amacıyla gidildiğine ikna olması gerekmektedir. Bunun için aile üyelerinin davet ettiğini kanıtlayan belgeler, uçak gidiş dönüş biletleri gibi evraklar verilebilir. Ne kadar çok evrak sunulursa ikna ediciliği o kadar yüksek olmaktadır.

Aile Bilgi Formu ise Türkçe olarak, tam ve doğru doldurulduğunu bizzat görmek isteyebilir. Aile bağlarının kuvvetli olduğunu ve gidiş dönüşün her daim yaşandığını kanıtlayan ek belge talep edebilir. Kanada Aile Ziyareti Vizesi en geç 10 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Sonuçlar ise başvuruda bulunanın adresine posta ile ulaştırılmaktadır.

Kanada Aile Ziyareti Nasıl Alınır?

Kanada’da Aile ve akrabalarından birinin yaşadığını, aile üyeleri tarafından davet edildiğini, bağların güçlü olduğunu ve her daim gidiş dönüşün olduğunu kanıtlayan başvurular anında onaylanmaktadır. Bu sebeple Kanada Aile Ziyareti vizesi için öncelikle Aile Bilgi Formu doldurulmalıdır.

Form eksiksiz olarak ve doğru bilgilerle doldurulmalıdır. Herhangi yanlış bir bilgi güven sarsacağı için başvurunun reddedilmesine sebep olabilmektedir. Bununla birlikte özellikle ilk defa başvuruda bulunanlar güven oluşturabilmek amacıyla daha fazla evrak sunmalıdır. Aile üyelerinin davet ettiğine dair belge sunulması başvurunun onaylanmasını garanti altına alabilmektedir. Birçok başvuru sahibi başvurularını genellikle danışmanlık firmaları aracılığıyla yapmaktadır.

Danışmanlık firmalarında bulunan temsilciler vasıtasıyla daha profesyonelce ve hızlı bir şekilde aile ziyareti vizesi almak mümkündür. Ancak tecrübesine güvenen başvuru sahipleri hızlı ve güvenilir bir şekilde aile ziyareti vizesi alabilmektedir. Vize işlemleri sırasında formda doldurulan bilgiler pasaporta da yansıtılmaktadır. Bu bilgiler barkod ile başvuru sahibine verilmektedir. Bu sebeple bilgilerin birbiriyle uyuşup uyuşmadığı anında ortaya çıkacaktır. Bu konuya dikkat edildiği taktirde kısa sürede aile ziyareti vizesi almak mümkündür.

Kanada Aile Ziyareti Vizesi Gerekli Evraklar

Kanada Ziyaretçi Vizesi için gerekli evraklar, şahsen başvuruda bulunarak konsolosluğa ulaştırılabilir. Ancak danışmanlık firmasına ulaştırılarak da iletilebilir. Ancak online olarak başvuru formu ve Aile Ziyareti Bilgi Formu doldurulmak zorundadır. Bununla birlikte ekte yer alan gizlilik formu da onaylandıktan sonra ilk aşama tamamlanmalıdır.

Bu bilgilerin doğru doldurulması oldukça büyük öneme sahiptir. Herhangi bir çelişkiyle karşılaşılması güvensizliğe sebep olacağı için red cevabı alınabilir. Uçak gidiş dönüş biletleri, kimlik bilgiler, biyometrik pasaport, akraba ikamet bilgileri gibi evraklar da ekte verilen evraklar arasındadır. Tüm evrakların güncel tarihli olmasına ve doğru olmasına özen gösterilmelidir.

Kanada Aile Ziyareti Vize Ücretleri

Kanada Aile Ziyareti Vize ücretleri internet üzerinden online olarak gerçekleştirilebilir. Aile ziyareti vize ücreti dolar üzerinden yapılır. Kanada doları ile yapılan ödemeler için çek ödemesi ya da banka havalesi gerçekleştirilir. Kanada Büyükelçiliği Garanti Bankası ile anlaşmalı olan resmi kurumlardan biridir. Bu banka üzerinden yapılacak olan Kanada Doları ödemeleri kabul edilmektedir. Kanada Aile Ziyareti vize ücretleri ikamet edilecek zamana göre değişiklik göstermektedir. Belirtilen tarihten daha uzun süre ikamet edenler ise yeniden izin alarak ve ek ücret ödeyerek kalma zorunluluğuna sahiptir.